Przedszkole i żłobek Calineczka

Nasza Kadra

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kadrą w niepublicznym przedszkolu i żłobku Calineczka w Sosnowcu. Cały zespół łączy pasja i doświadczenie zawodowe. Stawiamy na niezmienny skład naszego personelu, co korzystnie wpływa na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa dzieciaczków. Wspólnie tworzymy miejsce przyjazne każdemu maluchowi, a o Wasze pociechy dbamy jak o własne.

Monika Woźniak

Pani Monika jest magistrem pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, swoją wiedzę uzupełniła studiami podyplomowymi z zakresu zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Uważa, że wspaniałą rzeczą jest możliwość uczestnictwa oraz wpływu na rozwój dzieci od najmłodszych lat, aż po progi nauki w szkole. Jak sama powtarza największą  nagrodą jest dla niej uśmiech podopiecznych, czekających na kolejny dzień w przedszkolu.

Urszula Legutka

Pani Ula ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna. Jako nauczyciel stara się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczenia i poznawania. Jest osobą pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie - stara się nim obdarzać i zarażać. Chciałaby, żeby dzięki niej dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości. Największą nagrodą dla Pani Uli jest uśmiech jej podopiecznych.

Agnieszka Perek

Pani Agnieszka zawsze marzyła aby pracować z dziećmi. Uważa, że w pracy najbardziej liczy się oddanie i miłość. Tytuł mgr pedagogiki dał jej teoretyczne podstawy, ale doświadczenie i praktyka pozwalają na dobry kontakt z maluchami w rozwiązywaniu ich problemów i trudności. Odczuwa satysfakcję kiedy dzieciaki dzięki niej poznają otaczający ich świat i uczą się nawiązywać poprawne relacje z rówieśnikami. Stara się, aby poznawały zasady dobrego wychowania i szacunku dla rodziców, osób starszych i niepełnosprawnych. Jej zaangażowanie w pracę dla podopiecznych naszego przedszkola w pełni oddaje jej miłość do dzieci, którymi się opiekuje.

Viorika Bila

Bila Viorika

Pani Viorika ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Kryvij Rih w Ukrainie. Po studiach podjęła pracę w szkole podstawowej, prowadziła tam zajęcia muzyczne oraz plastyczne. Jest osobą empatyczną, kreatywną i pełną chęci do pracy z dziećmi.

Paulina Domagalik

Pani Paulinka ukończyła Medyczną Szkołę Policealną zdobywając zawód opiekunki dziecięcej oraz kurs animatora dziecięcego. Jest osobą uśmiechniętą, sumienną, cierpliwą i opiekuńczą. Jej celem jest stworzenie każdemu dziecku przestrzeni w której będzie czuć się bezpiecznie i wartościowo.

Dorota Sobala

Pani Dorota ukończyła kurs opiekunki dziecięcej. Uwielbia widzieć uśmiechnięte buziaczki swoich podopiecznych, jest to dla niej ogromna nagroda. Praca w żłobku i czas spędzony z małymi dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji.

Małgorzata Staszowska

Pani Małgosia ukończyła kurs opiekunki dziecięcej. Uwielbia w swojej pracy to, że każde dzieciątko jest inne i niepowtarzalne, co sprawia, że nie sposób się nudzić. Dzięki maluszkom uczy się patrzeć na świat ich oczyma. Codzienne obserwowanie rozwoju podopiecznych bardzo ją motywuje do wspólnego odkrywania tego, co nowe i nieznane.

Małgorzata Jankowska

Pani Małgorzata ukończyła Medyczną Szkołę Policealną, zdobywając zawód opiekunki dziecięcej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Jest osobą radosną, pełną empatii, cierpliwości, pozytywnej energii i kreatywności. Jej ciepłe usposobienie daje dzieciom ogromne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Ewelina Janik

Panią Ewelinkę najczęściej można spotkać w kuchni. Ukończyła szkołę gastronomiczną.To dzięki niej, brzuszki naszych pociech są zawsze pełne. W przedszkolu i żłobku Calineczka pracuje od samego początku, czyli 12 lat. Bardzo lubi swoją pracę oraz uwielbia dzieci. 

Julia Nowak

Pani Julia jest osobą zawsze uśmiechnięta i komunikatywną. Praca z dziećmi jest jej największą pasją. Ma świetny kontakt z dziećmi i indywidualne podejście do każdego z osobna. Dla uzupełnienia kompetencji ukończyła kurs opieki dziecięcej. Pani Julia jest osobą ciepłą, cierpliwą i empatyczną. Dba o to, żeby każde dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie. Praca z dziećmi daje jej dużą satysfakcję i ogromną radość.

Aleksandra Bargiel

Ciocia Ola ukończyła wyższe studnia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej. Jest ciepłą i życzliwą osobą, zawsze uśmiechnięta i gotowa przytulić każdego malucha. Szybko nawiązuje z nimi kontakt. Zadowolenie z pracy daje jej widok uśmiechniętych buzi oraz świadomość, że dzieci czują się przy niej bezpiecznie. Poprzez swoją pomysłowość uwielbia wprowadzać dekoracjami odpowiedni klimat na sali. Zajęcia plastyczne z ciocią Olą są zawsze ciekawe i dzieci z ogromną chęcią w nich uczestniczą.

Małgorzata Wróbel

Pani Małgorzata jest absolwentką Akademii Podlaskiej Wydziału Przyrodniczego w Siedlcach oraz ukończyła kurs „Opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym”. Jest osobą charyzmatyczną, komunikatywną, zawsze uśmiechniętą oraz cierpliwą i życzliwą. Atutem Pani Małgosi jest łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi i umiejętność współpracy z nimi. W relacjach z dziećmi stara się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swych małych podopiecznych. Uważa, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Agnieszka Ptaś

Ciocia Agnieszka jest sympatyczną, zawsze uśmiechnięta i pomocną osobą. Dodatkowo jest twórcza i pomysłowa, a jej poczucie humoru rozbawi każdego. Swoją pracę z dziećmi zaczęła już 6 lat temu w przedszkolu. Uwielbia dzieci, szybko nawiązuje z nimi kontakt poprzez różne gry i zabawy. Zawsze każdego przytuli i da poczucie bezpieczeństwa. Największą radością dla cioci Agnieszki jest uśmiech i radość dzieci, które z zadowoleniem witają każdy dzień w żłobku.

Małgorzata Bogdan

Pani Małgorzata jest nazywana przez naszych kochanych podopiecznych „Babcią”, która od samego rana wita nasze pociechy w szatni z ogromną czułością i ciepłym słowem. Jest to osoba, kochająca najbardziej na świecie dzieci i przynosząca najbardziej wyczekiwaną zupkę każdego dnia. Pani Małgorzata ze swoją nieskończoną pomocną ręką jest zawsze tam gdzie trzeba. Wszyscy codziennie czekają aż otworzą się drzwi i stanie w nich Babcia z wielkim promiennym uśmiechem i obdarzy ich troskliwym uściskiem.

Patrycja Pasowicz

Od dwunastu lat pracuje jako nauczyciel i terapeuta. Życie zawodowe Pani Patrycji koncentruje się wokół pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ukończyła studia magisterskie na kierunku „Pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna”. Cały czas rozwija się zawodowo, podnosząc swoje kwalifikacje podczas studiów podyplomowych, m. in. „Edukacja wczesnoszkolna” oraz „Wychowanie przedszkolne”. W latach 2010 – 2016 pełniła wiele funkcji, m.in. była wychowawcą w klasie integracyjnej, nauczycielem świetlicy szkolnej i terapeutą pedagogicznym. Od 2017 r. pracuje jako wychowawca grupy terapeutycznej w przedszkolu. W tym czasie ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Edukacja i rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu” oraz rozpoczęła studia z zakresu „Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Agata Tober

Pani Agata jest nauczycielem wychowania przedszkolnego, logopedą, terapeutą ręki, terapeutą miofunkcjonalnym, a także terapeutą pedagogicznym. Wszystkie te zawody łączy w swojej pracy tak, by móc jak najbardziej efektywnie pomagać dzieciom. Na co dzień pracuje w przedszkolu jako nauczyciel, a także w żłobkach i przedszkolach jako logopeda. Prowadzi zajęcia indywidualne w formie terapii, jak również zajęcia grupowe mające charakter profilaktyczny.