Zapisz swoje dziecko już dziś!

Niepubliczne przedszkole "Calineczka"

Przedszkole Calineczka w Sosnowcu przyjmuje dzieci w wieku 2,5 do 5 lat. Przyjmujemy dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego na preferencyjnych warunkach. Prowadzimy terapie cały rok, również w wakacje. Zatrudniamy specjalistów i terapeutów do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Ważne!

Placówkę otwieramy o 6:00 po wcześniejszym poinformowaniu przez rodzica o takiej potrzebie.

Adres: ul. Bracka 18, Sosnowiec

Czynne w godzinach: 6:00-18:00

Przedszkole "Calineczka"

Nasze przedszkole funkcjonuje od 2010 roku i odzwierciedla nasze marzenia, o stworzeniu miejsca, w którym każde dziecko będzie mogło czuć swobodę, a rodzic ma pewność, że jego pociecha znajduje się we właściwym miejscu. Wiemy, jak ważny jest rozwój dziecka w pierwszych latach jego życia, dlatego też realizujemy program, cieszący się dużym powodzeniem – uczymy się przez zabawę. Zajęcia w przedszkolu odbywają się w małych i kameralnych grupach, co sprzyja rozwojowi dzieci. Rozwijamy u dzieci zdolności artystyczno-teatralne, poprzez przygotowywanie teatrzyków na różne okoliczności. Wspomagamy rozwój plastyczno-techniczny robiąc laurki dla rodziców, tworząc różnego rodzaju projekty w poszczególne dni kalendarzowe. Przykładamy dużą uwagę, do serwowanych posiłków w naszym przedszkolu, dostosowujemy posiłki pod każdą dietę dziecka. Każde z naszych dzieci uczestniczy w nauce udzielania pierwszej pomocy. Kadra pedagogiczna każdego dnia wkłada w swoją pracę całe serce. Nie zapominając o rodzicach naszych maluchów, mamy dla Państwa przygotowany program, który skupia się na poradach dotyczących wychowania czy radzenia sobie z problemami behawioralnymi dziecka.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Dodatkowo oferujemy zajęcia ponadprogramowe dla Państwa dzieci takie jak:​

Zajęcia dla dzieci w przedszkolu

artystyczno-teatralne

plastyczno-techniczne

muzyczne

ćwiczenia manualne

nauka udzielania pierwszej pomocy

Rozwijamy umiejętności

Bawimy i uczymy się w małych grupach. Personel z wyższym wykształceniem pedagogicznym zapewnia wszechstronny rozwój Waszym dzieciom.

Pracujemy w oparciu o nowoczesne metody dydaktyczne, proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych bez dopłat, pomagamy dzieciom w adaptacji do przedszkola.

Dla rodzin posiadających kartę „MIEJ WIĘCEJ” proponujemy ulgi finansowe.

Pracujemy w oparciu o Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci – Nasze przedszkole, opracowany przez Małgorzatę Kwaśniewską i Wiesławę Żaba-Żabinską zgodnie z nowa Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku poz. 17,Dz.U.Nr4z2008r. oraz PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – program autorski.

Zapewniamy dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do potrzeb rozwojowych każdego dziecka.

Konsultacje dla dzieci

ortopedyczne